טיפול בדמיון מודרך- מסע אל התת מודע

דמיון מודרך הינה שיטה המשתמשת בדמיון כדי להשפיע על המצב הנפשי, להעלות מחשבות לא מודעות באופן אסוציאטיבי, ולתרגל את שליטת המוח על התפקודים הגופניים והנפשיים.

המוח לא יודע להבדיל בין חוויה , מראה פיזי לבין מחשבה או דמיון:

ולראיה, ברגע שאתם שומעים זכוכית נשברת מכיוון המטבח באמצע הלילה…עצם המחשבה ששבירה זו נעשתה אולי ע"י גנב, גורמת לדופק לעלות, לנשימה להפוך למהירה ושטחית ולזיעה להופיע….בקיצור "מנגנון הסטרס האוטומטי" המכין אותנו לבריחה ,לחימה או קפיאה F.F.F לצורך הישרדות,

מנגנון זה מופעל!

בעצם, מחשבה שהיא דמיון הפכה לתגובה כימית בגוף.

אך במידה ותשמע יללה ואנו נחשוב שזהו החתול שהפיל כוס….מיד נרגע הכימיה בגוף תשתנה ונחווה הרפיה ושקט.

למעשה  זו הייתה בסכ"ה מחשבה, דמיון!

מחקרם רבים מוכיחים את יעילותה של השיטה המשלבת טכניקות רגיעה והרפיה, הכוללות הדמיה ושימוש בכל החושים כדי להתחבר לחוויות ולרגעים שנרשמו בתת מודע.

בטיפול אנו מבקשים לשחרר את החוויות או לשנות את האופן שבו אנו מתייחסים אל אותן חוויות.

דמיון מודרך משמש לטיפול במצבים כרוניים שונים, כמו כאבי ראש, דחק, לחץ דם גבוה וחרדה.

פעילות זו מונחית על ידי באופן פרטני אחד על אחד.

בכך אני מסייעת למודרך לחוות את החוויה במלואה ולהשפיע על הדימוי העצמי , על פחדים, חרדות, מחלות כרוניות, כאבי גוף שונים ובעצם על כל מה שנחווה בגוף ובנפש.

מומלץ לקרוא את הדוגמאות המובאות בתיאורי מקרה.

תהילה| 8.20

הגעתי אל הפגישה אתמול עם תחושת מועקה בחזה. עם קושי לנשום , חשבתי שמקורו במסיכות שאני מחוייבת ללבוש כעת בכל יום בעבודה, אבל ידעתי שזה עמוק מזה.
הצורך לרצות אחרים, להיות הכי טובה, להיות בסדר עם כולם תמיד גבה מחיר גבוה ממני.
הרגשתי שהגוף שלי צועק לפיתרון מיידי והראש מנגד מנסה למתן את הציפייה ואומר לי שפיתרון מיידי כנראה לא יהיה. זאת אני ואין מה לעשות.
כבכל מפגש שלנו הופתעתי מחדש, בסוף סשן של דמיון מודרך שהציף את השאלות שלא ידעתי לשאול ואת התשובות אליהן גם יחד, השתחררה המועקה בחזה כגל מתנפץ על החוף.
למרבה הפלא הצלחתי לאמר למעסיקה שלי את מה שאני לא רוצה ואת מה שאני רוצה בצורה ברורה והיא קיבלה את זה.❣
לא חוויתי תחושות מעצימות ומפתחות כאלה בשום מקום אחר, בשום שיטת טיפול אחרת.
תודה לך מלכה על שאת, על המפגשים, על הליווי וההכוונה המדוייקת לאורך הדרך 💓🙌

טלי אפללו | מאי 2018

מלכה אהובה, דרכך מצאתי דרך.. הגעתי אלייך בשברון לב עצום וכמעט ללא אויר לנשימה. הגעתי אלייך בנקודה שבה הרגשתי שחיי מנוהלים על ידי מישהי שהיא לא אני אבל לא ממש ידעתי איך לאזור את האומץ ולקחת את המושכות לידיי. בפגישות שבועיות (שחיכיתי להן בקוצר רוח) הולכת אותי באמצעות דימיון מודרך (אוייי הדמיון המודרך..) אל תוך הנשמה וההוויה האמיתית שלי. באמצעות המסעות המופלאים הללו בתוך הדימיון גיליתי את המהות והמשמעות האמיתית שלי ושל הסובבים אותי והיקרים לי בחיים. למדתי לחיות את מי שנועדתי להיות, לשנות את מה שאפשר ולנשום עמוק כדי לקבל את מה שאי אפשר לשנות. הסרתי מחסומים ונפטרתי מפחדים (ואז גם הנשימה חזרה ..), למדתי להאמין ולבטוח בחיים ולתת להם להפתיע אותי כל יום מחדש..ובעיקר למדתי לאהוב ולהאמין בעצמי. היום אני בעצמי מובילה אנשים לדרך..אני מוציאה אנשים לגלות מקומות חדשים בעולם ובעיקר בתוך עצמם, מעבירה אותם את המסע המופלא שחוויתי איתך בדמיון ובמציאות.. תודה על הכל.

גלילה למעלה