טיפול בפרחי באך

פרחי  באך הינה שיטת טיפול מתחום הרפואה האלטרנטיבית, המבוססת על תמציות המורכבות מטל הנאסף בטבע בסמוך למרכז באך שבאנגליה ,מצמחים ועצמים בעלי אופי מגוון המעורבבים עם אלכוהול. 

הטיפול בפרחי באך יכול לסייע בטיפול בעיות פיזיות ופסיכולוגיות. הוא מתאים למבוגרים ולילדים. 
ד"ר אדוארד באך היה רופא ובקטריולוג נודע בלונדון,בשנות ה-30 של המאה שעברה התפרסם כשטען כי "רופאים אומנו להתרכז במחלה במקום באדם עצמו, וכי הצלחת הטיפול תלויה באופיו ומחשבותיו של המטופל יותר מבמצבו הגופני". 

על פי משנתו של באך אדם חולה, לוקה באחת המחלות הראשוניות שהן למעשה ביטוי פיזי לקונפליקט בין הקול הפנימי האותנטי ובין המעשה היומיומי. מחלה כרונית או מצוקה מתמשכת שהיא תוצאה של בעיה רגשית שלא נפתרת והופכת לקבועה.

חשוב להדגיש כי התמציות מטפלות במצוקה רגשית אך גם בסימפטומים הפיזיים שלה. אם מצבי חרדה מתמשכים גורמים לבעיות פיזיות שונות,  בטיפול נעודד את האומץ ונשחרר את החרדה או אז תעלמנה גם התופעות הפיזיות. 

הטיפול מתאים לילדים בעלי הפרעות קשב או ילדים היפראקטיביים רגע לפני הריטלין , בקליניקה קיים נסיון עם ילדים שטופלו בתמצית פרחי באך ולא נדרשו לתרופות אחרות. 

הטיפול מתאים גם למצבי בלבול, חרדה, פחדים, בדידות, דיכאון, דאגנות יתר וקושי להשתחרר מדפוסים קיימים המעכבים צמיחה. 

הטיפול הנפשי במרחב הטיפולי ילוו תמיד בתמציות של פרחי באך, כך שהאדם ממשיך לטפל בעצמו גם בין המפגשים מרמת התת מודע באמצעות פרחי באך.

השימוש בתמציות מכין את האדם לחדור עמוק יותר לסיבת השורש של הבעיה ממנה הוא סובל.

משתפים וממליצים

מעין בת 17| יוני 2016

הי, חשוב לי לשתף ולספר על חלק אחד במיוחד שעזר לי מאד בשיטת הטיפול של מלכה, אלה תמציות של פרחי בך. כל פעם שבחרתי את התמציות יצאה לי אותה התמצית בדיוק. אני בוחרת בעיניים עצומות, מרגישה תחושה של חום ליד תמצית מסויימת ואז שולפת אותה. כל פעם בחרתי את water violet שזה בעצם פרח הנופר, מסתבר שבטבע הצמח גדל במרכז הבריכה כך שקשה "להגיע אליו". זה בדיוק הסיפור שלי קשה "להגיע אלי" קשה לי להיפתח לאחרים, לדבר שיחות רגילות, אני בד"כ שותקת וגם כשדיברתי דיברתי בשקט. מלכה בחרה לי עוד 3 תמציות קבועות שהן "בונות גבולות" – מחזקות את ההערכה והבטחון העצמי שלי כך שיותר קל לי לאמר מה אני רוצה מה מתאים לי ומה לא מתאים לי. התחלתי לתקשר יותר עם חברים וחברות ואני תמיד מודה לתמצית "ממוססת החומות" שלי, פרח הנופר שמאפשר לי להתקרב לאחרים ולאחרים להתקרב אלי .

גילי אמא של ילדה בת 9| מאי 2018

בגיל 9 הבת שלי הגיעה לטיפול אצל מלכה, בגלל חוסר שקט ופחדים, הטיפול הרגשי תוך שימוש בפרחי בך עזר להרגיע ולגרום לשקט נפשי גדול יותר ולרוגע שאיפשר לה להיכנס פנימה להרגיע את עצמה ולומר "הכל בסדר". יש לילדה שלי צורך "לבלוע את העולם" זה מלווה בלחץ חיצוני אדיר הנובע מהאתגרים של הביצועים וההצלחות המצופות ממנה ."קשה לי, אני לא יודעת מה לעשות" אצל מלכה בקליניקה היא קיבלה כלים להתמודד עם הלחץ והציפיות. הבקבוק החום של פרחי בך היה כמו קמע בשבילה . היא היתה פנויה להתמודדות כי היתה לה יותר פניות נפשית. בבית הספר היא רצתה להיות כמו כולם, בקצב של כולם, בהצלחות כמו כולם. המערכת המליצה על כדורי ריטלין כדי להגדיל את יכולת הריכוז והפניות ללמידה, אנו בחרנו לנסות את התמצית של פירחי בך העונה בדיוק על הצורך הזה. אכן התמציות הוכיחו את עצמן ונוצר מרחב פנימי שקט יותר המאפשר לה להתמודד עם כל הלחצים של בית הספר וההשגיות הנדרשת. המון תודה על טיפול מכיל, רגיש ואוהב שהענקת לבת שלי.
גלילה למעלה