טיפול גוף נפש

טיפול "גוף נפש" מתייחס לקשר הגומלין העוצמתי בין הגוף הפיזי ובין העולם הפנימי של הרגשות והמחשבות.

הנפש זקוקה לגוף כדי לקבל ביטוי בעולם הפיזי והגוף זקוק לנפש כדי לחוות את החיות שבו. למעשה מדובר בתחושות בלתי ניתנות להפרדה.

חרדה נחוות ברגש ובמחשבה ובמקביל בגוף כרעד, הזעה ודופק מואץ.

כמו גם שמחה והתרגשות המשלבים תחושות פיזיולוגיות ורגשות במקביל.

הגוף הוא מפתח לנפש.

הגוף מחזיק בתוכו רגש "כלוא" כפי שחווה האדם בשנים הראשונות לחייו.

דרך עבודה עם הדמיון המכוון אותנו למקום כואב או לא נוח בגוף, אנו מאפשרים "שיחה" עם המקום ובכך מחלצים חוויה הקשורה לכאב, כמו הצפנו קפסולת זיכרון סגורה ומוגלתית – שהמוח האוטומטי לא רוצה לגעת כיוון שהיא כאבה לילד/ה שחווה אותה ולא ידע/ה כיצד להתמודד עמה אז.

בתהליך שחרור החוויה למודע ומתן פיתרון , עזרה לילד/ה הקטן/ה – אנו משחררים את קפסולת הזיכרון מהזיכרון התאי, בפועל הכאב/המחלה בגוף ישתחררו.

תפיסת העצמי יכולה להשתנות ולאפשר לנו לפעול בחופשיות בדרך הנכונה עבורנו כפי שהיה לפני שבנינו מגננות, הרגלים וחומות.

מתח פחד או כאב לאורך זמן גורם להתכווצות של השרירים, הופך עם הזמן לכיווץ קבוע וחלק ממבנה היציבה וממבנה הגוף או אז יתפתחו גם סימפטומים פסיכוסומטיים כמו כאב או מחלה כרוניים.

ברפואה קיים תחום מחקר חדש בשם: psychoneuro immunology ובקיצור PNI העוסק במחקר על האופן שבו מערכת החיסון של הגוף מושפעת מלחץ וממשתנים פיזיולוגיים אחרים.

המחקר משלב למעשה 3 תחומים רפואיים: פסיכולוגיה, נוירולוגיה ואימונולוגיה.

המחקר מגלה את יחסי הגומלין בין התהליכים הפסיכולוגיים למערכת העצבים והמערכת החיסונית של הגוף האנושי.

עפ"י מחקרים החלק המודע הינו בין 3-5% החלק הלא מודע מהווה 95-97%.

אם ברצוננו להגיע לסיבת השורש של בעיה נפשית או פיזית הנחוות במודע עלינו לצלול אל תת המודע ולחלץ את שורש הבעיה ולטפל בה.

מהלך זה מתאפשר באמצעות טיפול גוף נפש.

דוגמאות של טיפול בחרדה ניתן לקרוא בטיפולים שלי-טיפול מהפכני בחרדות ובתיאורי מקרה.

משתפים וממליצים

אטל | מרץ 2009

רוצה לספר לכם משהו מדהים שקרה לי. לפני מס' שנים סבלתי רבות מכאבי ברך, ניסיתי הכל, האורטופד אמר שיש לי ציסטה בברך וצריך לנתח. רגע לפני – פגשתי את מלכה קריינר המלאכית . רציתי להגיד לה שלום וחיכיתי שהיא תסיים לשוחח בטלפון ואז קלטו אוזניי מהשיחה- שמלכה אמרה משהו על ריפוי מסרטן…. ואז תהיתי- האם היא תוכל לעזור גם לי במקום ניתוח? מלכה אמרה לי, תבואי לפחות ל 9 פגישות ואז תחליטי אם את רוצה עדיין ללכת לניתוח. והסוף של הסיפור, שהכאב עבר הרבה לפני 9 פגישות, כמובן שביטלתי את התור לניתוח והמשכתי לבוא למלכה כדי לשפר את איכות חיי. מאז, כל פעם שיש לי כאב בברך או במקום אחר, איני חושבת פעמיים, ישר מגיעה למלכה הקוסמת שלי🥰🥰🥰 גם בנותיי נעזרות במלכה. ממליצה לכולם להתנסות, הכל אמיתי ועובד בדרך מיוחדת , ללא ניתוח וכדורים וכו'…❤

ליאל | אוג' 19

אני בת 14 ובאתי אל מלכה בהמלצת אמא שלי . האמת שלא ידעתי למה אני מגיעה. לא הבנתי מה אנחנו הולכות לעשות אבל זרמתי. כשהגעתי חוותי חוויה מדהימה, שלא חוויתי מעולם! דמיון מודרך, אבל לא כמו שאתם חושבים… דרך דמיון מודרך נכנסים לתת מודע, ממש מסע. להבין דברים שאתה מנסה למצוא ולהבין בעצמך שנים. זה היה מטורף, נהניתי ממש ולמדתי מהחוויה הזאת מלא דברים על עצמי ובנוסף זה גרם לי לרצות לחזור שוב ולעבור את אותו תהליך שוב. כל פעם שאני מגיעה אל מלכה אני נכנסת עם בעיות ויוצאת עם פתרונות. יש לי דרך ארוכה הביתה וכל הדרך אני מאושרת שהבנתי למה משהו בחיים שלי קורה. למדתי גם שלכל דבר יש סיבה ופיתרון, פשוט צריך למצוא אותו. אני באמת רואה ומרגישה שהטיפולים עוזרים. אני מקבלת כלים והזדמנות לטפל בעצמי ובדברים שחשוב לי לרפא. יש לי ציסטה במיתרי הקול ומאז שהגעתי אל מלכה אני מרגישה שיפור אדיר. ולא רק בנושא הציסטה גם בנושאים אחרים שאני מביאה בשביל להבין אותם ולטפל בהם. כל פעם אני יוצאת מרוצה ומוכנה להתחיל ולעזור לעצמי.
גלילה למעלה