שיטה מהפכנית לטיפול בחרדות

מתוך ליווי וטיפול במאות מטופלי חרדה – נוצרה אצלי תובנה ברורה, סכמה ושיטה לטיפול קצר מועד בחרדה.

הכל מתחיל בחוסר היכולת שלנו להכיל רגש או תחושה "לא נעימה" כמו כעס, פחד, עלבון, קנאה, דחיה, תסכול וכדומה. חוסר יכולת זו הוטבעה אי שם בילדות, דמינו ילד או ילדה המבטאים כעס והסביבה המיידית דורשת מהם לרסן ביטוי זה, סביר שהתגובות של הסביבה נחוו כפוגעות ואף מסוכנות לילד, או אז נטבע הפחד לבטא רגש זה ונחרטת ההבנה כי ביטוי רגש זה "אינו לגיטימי".

אבל אנחנו כבר לא ילדים!!!

כבוגרים עלינו לאפשר לילד שהיינו:

  • ללמוד להכיל רגש "קשה" בצורה מבוקרת בקליניקה, להטמיע את ההבנה שרגש קשה ככל שיהיה נמשך לא יותר מ 30 שניות – בדוק ! כדי ללמוד לעשות זאת אני מלמדת אתכם את טכניקת המיינדפולנס – המפתחת יכולת להתבונן ברגש/מחשבה/תחושה – להכיל אותה, לנשום ולפעול שלא מתוך אותו הרגש או אז לשאול את עצמי: "מהי הפעולה המועילה בסיטואציה"? בדרך זו נולדת שליטה על דרך הפעולה שלי, כמו כן נרכש ידע על משך החרדה (30 שניות) ועל טבע החרדה שהינה זמנית וחולפת.
  • לבמקביל להתמודדות עם הרגש ה "לא לגיטימי" אנו צוללים למעמקי התת מודע בעזרת דמיון מודרך ושימוש בתמציות פרחי בך– ומגיעים לשורש ה "חוסר לגיטימציה" לרגש מסוים השורש הינו חוויה מודחקת – של ילד/ה קטנים בתוך סיטואציה שהייתה קשה להתמודדות. העזרה שנגיש אנו כבוגרים של היום לילד/ה ישנו את האופן שבו החוויה מאופסנת בתת מודע כך שהחויה הזו לא תפעיל את הבוגר שאנו היום, תתבצע השלמה פנימית ותחושה שמותר לי להרגיש הכל .
התהליך מלווה בתמציות פרחי בך המטפלות בחרדות ובפחדים ובמקביל תמציות ל "בניית גבולות" – המאפשרות חיזוק הדימוי העצמי וההערכה העצמית.

משתפים וממליצים

ליאת

קשה להסביר מה הפגישה עם מלכה עושה אבל אני אנסה להסביר הכי טוב שאני יכולה.
כשאני נכנסת בשער כניסה לחצר, אני מלאה במחשבות. חלקן ואפילו רובן טורדניות.
אבל ברגע שאני יוצאת, אני מרגישה קלילה ורגועה הכל ברור עכשיו ואני מוכנה לעבודה.
ניסיתי להסביר למלכה מה הטיפול גורם לי להרגיש. מה התחושה המדויקת, ואמרתי לה שכשאני באה אליה הנפש כואבת, היא שחורה מלאה לכלוך ואבק מכל מה שעבר עליי מאז הפגישה הקודמת.
במהלך הטיפול מלכה היא בעצם כמו שואב אבק, ששואב את כל מה שהתמלא בתוך הנפש.
כל הדברים הרעים שאתה לא רוצה בתוך הגוף שלך.
ואחריי שניקתה את כל כולי היא זורקת את כל מה ששאבה רחוק רחוק ממני כדי שלא יחזור חזרה.
היא נותנת לי כלים לאיך לפתור ולשקם את מה שהנפש שלי מבקשת.
אני תמיד יוצאת משם עם חיוך גדול ותקווה כי הטיפול ומלכה תמיד מביאים לי עוצמה.
תודה רבה, בזכותך אני מגיעה לתהליכים וללימוד העצום!❤🙏🏻

מיכאלה

"מזל שיש את מלכה , המתנה הכי טובה שכל אחד יכול להעניק לעצמו, אני זכיתי לקבל אותה בגיל צעיר. הסיפור הוא כזה; אני בת 18, ובמרץ עמדתי לפני גיוס. הגעתי למלכה עם התקפי חרדה לאחר פציעה שגרמו לכך שלא הייתי מסוגלת להתרחק מהבית, הייתי עם מצב רוח מדוכדך ולא יכולתי לחשוב על להתגייס. בעזרת השיטה של מלכה תוך שלושה חודשים נפטרתי מהתקפי חרדה! יותר מזה, היום אני יודעת שגם אם ההתקפים יגיעו …הכל בסדר – יש לי את כל הכלים להתמודד איתם! תודה על שיטה משנת חיים, תודה על תמיכה אין סופית, ותודה שיצא לי להכיר אותך- את אחת ומיוחדת. כיום, אני שבועיים לפני גיוס- מגיעה לגיוס עם הרגשה טובה ובטוחה. תודה תודה תודה."
גלילה למעלה