שיטה מהפכנית לטיפול בחרדות

מתוך ליווי וטיפול במאות מטופלי חרדה – נוצרה אצלי תובנה ברורה, סכמה ושיטה לטיפול קצר מועד בחרדה.

הכל מתחיל בחוסר היכולת שלנו להכיל רגש או תחושה "לא נעימה" כמו כעס, פחד, עלבון, קנאה, דחיה, תסכול וכדומה. חוסר יכולת זו הוטבעה אי שם בילדות, דמינו ילד או ילדה המבטאים כעס והסביבה המיידית דורשת מהם לרסן ביטוי זה, סביר שהתגובות של הסביבה נחוו כפוגעות ואף מסוכנות לילד, או אז נטבע הפחד לבטא רגש זה ונחרטת ההבנה כי ביטוי רגש זה "אינו לגיטימי".

אבל אנחנו כבר לא ילדים!!!

כבוגרים עלינו לאפשר לילד שהיינו:

  • ללמוד להכיל רגש "קשה" בצורה מבוקרת בקליניקה, להטמיע את ההבנה שרגש קשה ככל שיהיה נמשך לא יותר מ 30 שניות – בדוק ! כדי ללמוד לעשות זאת אני מלמדת אתכם את טכניקת המיינדפולנס – המפתחת יכולת להתבונן ברגש/מחשבה/תחושה – להכיל אותה, לנשום ולפעול שלא מתוך אותו הרגש או אז לשאול את עצמי: "מהי הפעולה המועילה בסיטואציה"? בדרך זו נולדת שליטה על דרך הפעולה שלי, כמו כן נרכש ידע על משך החרדה (30 שניות) ועל טבע החרדה שהינה זמנית וחולפת.
  • במקביל להתמודדות עם הרגש ה "לא לגיטימי" אנו צוללים למעמקי התת מודע בעזרת דמיון מודרך ושימוש בתמציות פרחי בך– ומגיעים לשורש ה "חוסר לגיטימציה" לרגש מסוים השורש הינו חוויה מודחקת – של ילד/ה קטנים בתוך סיטואציה שהייתה קשה להתמודדות. העזרה שנגיש אנו כבוגרים של היום לילד/ה ישנו את האופן שבו החוויה מאופסנת בתת מודע כך שהחויה הזו לא תפעיל את הבוגר שאנו היום, תתבצע השלמה פנימית ותחושה שמותר לי להרגיש הכל .

התהליך מלווה בתמציות פרחי בך המטפלות בחרדות ובפחדים ובמקביל תמציות ל "בניית  גבולות" – המאפשרות חיזוק הדימוי העצמי וההערכה העצמית.

משתפים ומליצים

סגירת תפריט
WhatsApp chat